Paceliet sevi nākamajā līmenī ar SZTS!

  Attēls ar laimīgiem pusaudžu skolēniem, kuri pārbauda DNS modeli un veic piezīmes dabaszinību stundās.

  Izglītība angļu valodā

  Attēls ar puisi, kurš skatās uz datoru un smaida.

  Kembridžas A un AS līmeņu izglītība

  Ķīmijas klases attēls ar mēģenēm uz galda un kolbām, kas piepildītas ar ķīmiskām vielām

  STEM izglītības fokuss

  Attēls, kurā attēlots ķīmisko elementu režģis

Pacel sevi nākamajā līmenī ar SZTS!

RTU Starptautiskā zinātņu un tehnoloģiju skola ir izveidota labāko un motivētāko skolēnu uzņemšanai, kuri vēlas turpināt savu akadēmisko izaugsmi. Mūsu programma piedāvā Kembridžas internacionālo AS & A līmeņu mācību programmu ar izciliem mācībspēkiem. Ar uzsvaru uz STEAM priekšmetiem, mūsu trīs gadu programma angļu valodā vispusīgi sagatavo skolēnus studijām universitātē. Pateicoties mūsu sadarbībai ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), skolēni iegūst ekskluzīvu piekļuvi resursiem un zināšanām. Pievienojaties mums, lai iegūtu kvalitatīvu un aizraujošu izglītības pieredzi, mūsu skolā, kurā satiekas izcilība un iespējas!

Logo of Cambridge Assessment International Education

Direktora uzruna

Laipni lūdzam RTU Starptautiskajā zinātņu un tehnoloģiju skolā!  

Esmu Dmitrijs Vinogradovs, un man ir tas gods būt šīs dinamiskās organizācijas direktoram. Man prieks, ka esat nonākuši mūsu mājas lapā un apsverat iespēju kļūt par daļu no mūsu kopienas!  

RTU SZTS nav vienkārši skola – tas ir neierobežotu iespēju centrs, kur STEAM (zinātne, tehnoloģijas, inženierija, māksla un matemātika) principi tiek spilgti realizēti dzīvē. Mēs esam dinamiska ekosistēma, kurā tiek veicināti atklājumi un inovācijas.  

Mūsu misija ir visas pasaules talantīgo jauno prātu pilnveidošana. Mūsu vīzija ir audzināt mūsu skolēnus ne tikai kā nākotnes līderus, bet kā pozitīvu globālo pārmaiņu arhitektus. Viņi varēs izmantot savas zināšanas un prasmes, lai radītu labāku pasauli.  

RTU SZTS viss ir balstīts uz mūsu pamatvērtībām. Mēs esam apņēmušies atklāt un attīstīt katra skolēna talantu, sasniegt izcilību izglītībā, veicināt sadarbības kopienas garu un neatkarību, kā arī iedvesmot inovācijām. Šīs vērtības ir tas, kas mūs virza uz tādas izglītības nodrošināšanu, kas atbilst un pārsniedz augstākos standartus.  To apliecina arī mūsu pasaulē augsti novertētā Cambridge International A-līmeņa kvalifikācija.  

RTU SZTS mēs liekam uzsvaru uz praktisko mācīšanos un starpdisciplinaritāti, piedāvājot ne tikai tradicionālo A-Levels sertifikātu, bet arī Cambridge Advanced International Certificate of Education (Cambridge AICE Diploma) un Cambridge International Project Qualification (Cambridge IPQ), kas atver durvis uz augstskolām gan Latvijā, gan visā pasaulē. Mūsu mērķis ir veicināt vidi, kurā tiek atbalstīta radošuma attīstība, tiek svinēta neatkarība un inovācija ir norma.  

Pievienoties mūsu kopienai nozīmē nonākt atbalstošā un uz atklājumiem orientētā vidē,  kurā mēs cenšamies palīdzēt skoleniem pilnībā izmantot savu potenciālu. Mēs esam šeit, lai nodrošinātu ne tikai zināšanas, bet arī praktiskās iemaņas, kas nepieciešamas, lai izceltos dinamiskajā STEAM pasaulē.  

Paldies, ka apsverat RTU SZTS kā savu skolu. Ja Jums ir kādi jautājumi vai vēlaties uzzināt vairāk par to, ko mēs piedāvājam, lūdzu, nekautrējieties sazināties ar mums. Mēs esam priecīgi par iespēju kopā ar Jums uzsākt šo izglītības ceļojumu, lai kopā veidotu gaišāku un inovatīvāku nākotni. 

Cieņā,
Dmitrijs Vinogradovs

Mūsu principi

Mūsu cilvēki

Mēs lepojamies ar to, ka mums ir vieni no labākajiem mācībspēkiem un darbiniekiem Latvijā. Mūsu rūpīgi atlasītajā komandā ir augsti novērtēti mācībspēki – daudziem ir doktora grāds un viņi strādā kā mācībspēki arī Latvijas labākajās augstskolās.  Mūsu komandu atšķir ne tikai plašās zināšanas un pieredze, bet arī patiesā aizraušanās ar skolēnu mācīšanu un atbalsta sniegšanu.

Vadība

Artūrs ir Rīgas Tehniskās universitātes Stratēģiskās attīstības un finanšu rektora vietnieks.

Viņa pārziņā ir universitātes stratēģiskā plānošana un nozīmīgu attīstības projektu īstenošana, kā arī finanšu vadības procesi, inventarizācija un finanšu resursu izsekošana, izplatīšana un plānošana universitātes operācijām. Viņa uzdevums ir uzturēt Universitāti saskaņā ar pašreizējām un nākotnes attīstības tendencēm, vadīt un attīstīt attiecības ar Universitātes galvenajām ieinteresētajām pusēm un partneriem.

Artūrs ieņem amatus – izpilddirektors Latvijas augstskolu asociācijā, valdes loceklis RTU Inženierzinātņu vidusskolā, padomes loceklis Latvijas augstākajā izglītībā, un asociētais profesors Rīgas Tehniskajā universitātē.

Dmitrijs is an experienced educator, high-achieving leader and digital transformation specialist adept in applying professional expertise in the establishment, administration and development of progressive educational institutions.

 • Ogres Izglītības Pārvaldes vadītājs
 • Pieredzējis pirmsskolas un vidusskolas direktors

Mācībspēki

Beāte uzsāka savu karjeru Rīgas Dabaszinību Skolā, kur par ķīmijas un matemātikas skolotāju strādā kopš 2018. gada.

Šobrīd viņa māca Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolā, ir lektore Rīgas Tehniskajā universitātē un pētnieka asistente Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā.

Beāte ieguvusi bakalaura un maģistra grādu ķīmijā Latvijas Universitātē.

Tabitai ir Latvijas Universitātes matemātikas zinātņu doktora grāds matemātikas modelēšanā. Kopš 2015. gada Tabita ir docente un Rīgas Tehniskās universitātes pētniece Inženierzinātņu matemātikas katedrā.

Tabitai ir darba pieredze kā pētniecei un lektorei lietišķās matemātikas institūtā un zinātņu un inženierzinātņu fakultātē, (Liepāja Universitāte). Viņa pasniedz arī Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolā.

Viņa ir ieinteresēta un ieguvusi zināšanas tādās tēmās kā mehānika un metālapstrāde, siltumenerģijas inženierija, siltuma tehnika, kā arī mašīnbūve, enerģētika un elektrotehnika, elektrotehnoloģijas, informācijas tehnoloģijas un citur.

Valteram ir LL. B Juridiskajā un uzņēmējdarbības jomā no Rīgas Juridiskās augstskolas un viņš ir pabeidzis fonda studiju programmu Maltas Universitātē. Strādājis par angļu valodas skolotāju Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolā un citās izglītības iestādēs.

Viņš ir strādājis par angļu valodas skolotāju Vjetnamā un Ķīnā, kā arī mācījis bērniem angļu valodu kā brīvprātīgais Nepālā. Viņš strādājis arī ASV tehnoloģiju jaunuzņēmumā par projektu vadītāju.

Virgīnija ir Latvijas Universitātes materiālās fizikas doktora grāds. Viņai ir arī fizikas skolotāja kvalifikācija un viņa ir pabeigusi radiācijas drošības pamatkursu Japānas Starptautiskajā sadarbības centrā.

Šobrīd Virgīnija ir vadošā pētniece Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā un eksperte Valsts izglītības centrā. Viņas sasniegumos ietilpst “Jauno zinātnieku balva” no Latvijas zinātnes padomes (2020. gads), “Forbes 30 līdz 30 gadiem” balva par darbu izglītībā (2019.gads), Izglītības ministrijas piešķirtā “Izcilības balva” par izcilību fizikas mācīšanā (2018. gads).

Artūrs šobrīd turpina doktora grāda iegūšanas procesu. Sekmīgi absolvējis bakalaura un maģistra programmas Rīgas Tehniskajā universitātē. Artūrs ir arī pētnieks, IT konsultants un programmatūras izstrādātājs privātajā sektorā.

Viņam ir neskaitāmas publikācijas, un viņš ir piedalījies starptautiskās zinātniskās konferencēs. Artūrs ir Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas pasniedzējs un Rīgas Tehniskās universitātes lektors.

Dmitrijs is an experienced educator, high-achieving leader and digital transformation specialist adept in applying professional expertise in the establishment, administration and development of progressive educational institutions.

 • Ogres Izglītības Pārvaldes vadītājs
 • Pieredzējis pirmsskolas un vidusskolas direktors

RTU SZTS vēsture

Lai arī šī ir pavisam jauna skola, RTU SZTS ir veidota uz daudzu gadu desmitu zināšanām un vēstures, jo tā stingri balstās uz Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 155 gadus senajām saknēm. Izveidota 1862. gadā, RTU ir vecākā tehniskā universitāte Baltijas valstīs. RTU ir bijusi vitāli svarīga loma Latvijas tehniskās un inženiertehniskās sfēras veidošanā, izglītojot augsti kvalificētus profesionāļus, kas snieguši nozīmīgu ieguldījumu zinātniskajā pētniecībā, rūpniecībā un inovācijā.

Mūsdienās RTU piedāvā plašu bakalaura un maģistra programmu klāstu, tādās disciplīnās kā inženierzinātne, arhitektūra, datorzinātne, uzņēmējdarbība un ekonomika, kurā iespēja studēt tiek dota vairāk kā 14 000 studentiem. Universitāte ir zināma ar savu ieguldījumu praktiskajā izglītībā, sadarbībā ar nozares speciālistiem un pētniecības aktivitātēm, kas risina mūsdienīgas pasaules problēmas.

Uzzini vairāk par RTU šeit

Balstoties uz RTU inženierzinātņu saknēm 2015. gadā RTU izveidoja RTU Inženierzinātņu vidusskolu (RTU IZV). Dažos gados RTU IZV ir kļuvusi par labāko mazo vidusskolu Latvijā, kurā skolēni katru gadu gūst izcilus akadēmiskos rezultātus!

Papildinformācija par RTU Inženierzinātņu vidusskolu atrodas šeit. 

2023. gadā RTU SZTS tika izveidota ar vīziju nodrošināt izcilu STEAM izglītību skolēniem, kuri vēlas studēt angļu valodā, iegūt starptautiski atzītu diplomu, un sekot augsti novērtētajai Kembridžas sistēmai. Mēs ievērojam augstākos akadēmiskās izglītības standartus,  veicinot viņu aizraušanos ar zinātni, tādējādi sagatavojot mūsu skolēnus globālām iespējām. 

Skolas telpas

RTU SZTS atrodas Kronvalda bulvārī 1, Rīgas centrā. Skola ir viegli pieejama no dažādām pilsētas daļām ar privāto vai sabiedrisko transportu. SZTS dala telpas ar RTU Inženierzinātņu vidusskolu, sniedzot iespēju veidot draudzīgas un profesionālas saites ar līdzīgi domājošiem skolēniem, kas veicina talantīgu skolēnu kopienu.

Turpat blakus skolai atrodas Kronvalda Parks – brīnišķīga vieta, kur var atpūsties un atjaunot spēkus. 

Mūsu skolā nodrošinām skolēniem pieeju dažādiem resursiem, kā piemēram 3D printeriem, ar kuru palīdzību skolēni savas idejas var pārvērst realitātē. Neatkarīgi no tā, vai tā ir jauna izgudrojuma prototipēšana vai sarežģītu modeļu izstrāde mūsu skolēniem ir viss nepieciešamais, lai pētītu aizraujošo STEAM pasauli.

Tieši pāri tiltam no SZTS atrodas Rīgas Tehniskās universitātes studentu pilsētiņa. Tajā atrodas vesela virkne pasaules līmeņa laboratorijas un izcili zinātnieki, kuri ar nepacietību vēlas dalīties savos pētījumos un atklājumos ar RTU SZTS skolēniem. 

  Building of ISST campus

Mūsu laboratorija sniedz daudz iespēju skolēnu prasmju attīstībai! No tādiem fundamentāliem eksperimentiem kā titrēšana un daudzveidīgas sintēzes līdz pat progresīvākiem pētījumiem, mēs nodrošinām iekārtas organiskajai sintēzei, tostarp dūmu nosūcēju, izplūdes sistēmas, dzesēšanas iekārtas, destilācijas rīkus un specializētu filtrēšanas aprīkojumu. Studenti var ienirt analītiskajā ķīmijā ar jonu selektīviem un pH sensoriem, spektrofotometru, precizitātes svariem un automatizētu titratoru.

Mūsu fizikas laboratorija ir pielāgota praktiskām mācībām un izpētei. Aprīkota ar visu nepieciešamo aprīkojumu mācību programmai (t.i., pilnu digitālo sensoru diapazonu stiprumam, strāvai, svārstībām, magnētiskajam laukam, spiedienam u.c.), skolēni tiek nodrošināti ar instrumentiem, kas nepieciešami gan teorētiskam, gan praktiskam pielietojumam.

Virtuālās realitātes laboratorijā skolēni varēs radīt 3D vides, kuras var plaši pielietot iepērkoties, mākslā, arhitektūrā, sportā un robotikā. Skolēniem būs iespējas uzņemties iniciatīvu un radīt savas virtuālās realitātes projektu idejas.

Iepazīsti Latviju

Laipni lūdzam Latvijā – jūsu jaunajās mājās! Varat gatavoties piedzīvojumiem, gardiem ēdieniem, spilgtām tradīcijām un neaizmirstamiem mirkļiem. Latvija atrodas Baltijas reģiona pašā sirdī, un tā piedāvā elpu aizraujošus dabas skatus, kas mijās ar bagāto kultūras mantojumu. Esiet gatavi tapt apburti no mainīgajām ainavām, kas stiepjas no gleznainākajiem mežiem līdz rāmajiem ezeriem un skaistajām Baltijas jūras pludmalēm. Izbaudiet latviešu tradīcijas – tradicionālo mūziku, tautas dejas, koru dziedājumu un amatniecību, kas visa gada garumā svin mūsu kultūras mantojumu.

Izpētot apkārtni jūs atklāsiet unikālas pilsētas un ciematiņus. Rīga – kā mūsu vienmēr enerģiskā galvaspilsēta, demonstrēs savus arhitektūras krāšņumus – Vecpilsētu, Jūgendstila ēkas, kā arī aicinās jūs mutuļojošajos tirgus laukumos. Nebēdājiet, ja latviešu valoda jums ir sveša, vietējie iedzīvotāji brīvi ar jums spēs runāt angļu valodā. Latvijā katra diena ir piedzīvojumu un atklāsmju pilna, šī ir lieliska vieta, lai veidotu uz mūžu paliekošas atmiņas.